جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.

انواع پرده برقی هوشمند

  • تاریخ درج : فروردین ۳۱, ۱۴۰۰
  • نویسنده : شرکت هوشمند سازی کاخ


پرده برقی نیز مانند سایر تجهیزات درون ساختمانی هوشمند برای آسایش و رفاه حال کاربران تولید شده اند، زمانی است که مورد توجه بسیاری از مصرف کننده ها قرار گرفته است . می توان گفت کنترل راحتتر با تعریف سناریو ها دلخواه ساکنین  در کنار افزایش طول پرده برقی و تعداد پرده ها  سبب گردید تا در خانه های هوشمند توجه ویژه ای به پرده صورت گیرد. همچنین علاوه بر پرده می توان کرکره ها و درب های برقی را در سیستم  هوشمند کنترل نمود که سبب کنترل امنیت محیط حتی از خارج محیط می شود ، این امکان را به کاربر می دهد در هر لحظه باز یا بسته بودن پنجره ها و درب های را بررسی و نسبت به کنترل آن اقدام نماید، علاوه بر امکانات ذکر شده در یک خانه هوشمند می توان تمامی تجهیزات را با یک سناریوخاص کنترل نمود.

به عنوان مثال می توانیم در هنگام خاموش کردن لامپ ها در روز پرده ها همزمان باز شوند یا با روشن کردن نور محیط پرده ها همزمان بسته شوند یا طبق سناریوهای از پیش تعریف شده همزمان با کارکرد سیستم تهویه برای صرفه جویی در انرژی پنجره ها و یا پرده ها بسته شوند و دیگر امکاناتی که در سناریوهای متفاوت میتوان تعریف نمود. شاید در ابتدا بین پرده های سنتی و هوشمند تفاوت مهمی به چشم نیاید اما در اصل تفاوت بسیاری بین یک پرده سنتی و یک پرده برقی هوشمند در خانه های هوشمند می باشد که مهمترین آن تجمیع سازی با سایر تجهیزات در اجرای سناریو می باشد.

معمولا در ساختمان های مدرن و با معماری جدید، طراحان سعی می کنند تا از حداکثر نور و دید خارج از ساختمان استفاده نمایند برای همین است که در ساختمان ها پنجره های متعدد و بسیار بزرگی وجود دارد. بنابراین علاوه براین که از انرژی خورشید برای روشنایی ساختمان استفاده شده و در مصرف برق صرفه جویی می شود. اما گاهی اوقات به هر دلیل، برای مثال تابش بسیار شدید نور خورشید که باعث تخریب وسایل منزل می شود تمایل داریم که تا حدی از ورود نور اضافه جلوگیری کنیم.

بنابراین در این زمان باز هم هوشمند سازی ساختمان به کمک آمده و می توان از سیستم پرده های برقی هوشمند استفاده نمود.در مورد این نوع از تجهیزات می توان عنوان نمود که با استفاده از یک موتور پرده برقی هوشمند عمل می کنند. با استفاده از این موتور پرده برقی می تواند بر اساس درصد و میزان مورد نیاز که از قبل نیز می تواند تعریف شود، قابلیت باز یا بسته شدن را دارا باشد. پرده های برقی هوشمند قابلیت برنامه ریزی دارند. آن ها می توانند روی یک حالت و یا چندین حالت مختلف قرار بگیرند و یا این که پرده های برقی مختلف در جاهای مختلف خانه با یکدیگر در ارتباط باشند.

با این کار، می توانیم پرده های برقی را طوری برنامه ریزی کنیم تا همگی در تمام نقاط منزل، در یک حالت خاص قرار بگیرند . مثلا همگی بسته، همگی باز و یا همگی در حالت نیمه باز قرار داشته باشند. زمانی که این پرده های برقی هوشمند در خانه نصب شدند، صاحبان خانه می توانند به راحتی با فشردن یک دکمه و یا ریموت و حتی با استفاده از تلفن های همراه و از هر جای دنیا، این پرده ها را کنترل نمایند و آن ها را باز و بسته کنند.

یکی از سنسور هایی که می تواند برای هوشمند سازی بیشتر منزل شما بکار رود و با پرده های برقی هوشمند تجمیع شود ، سنسور نور است. سنسور نور در مدل ها و انواع مختلف در بازار موجود هستند . شما با استفاده از این سنسورها می توانید پرده های برقی هوشمند را طوری برنامه نویسی کنید که اگر نور بیرون از خانه به سطح خاصی رسید و به اندازه کافی هوا روشن شد، پرده ها به طور اتوماتیک باز و یا بسته شوند. این کاربرد برای زمانی است که صبح زود و یا غروب، خورشید طلوع و غروب می کند و هم زمان با طلوع و غروب خورشید، پرده ها باز و بسته می شوند. استفاده از این پرده های برقی فقط به خاطر زیبایی آنها نیست.

با اتصال این تجهیزات به سیستم های هوشمندسازی ساختمان ، پرده های برقی باعث هوشمند تر شدن خانه های شما می شوند. با تجمیع سازی پرده های برقی هوشمند به سیستم های هوشمند سازی ساختمان و خانه های هوشمند، شما می توانید از این پرده ها در سناریو ها و برنامه نویسی خانه هوشمند استفاده کنید.

به عنوان مثال، می توانیم طوری سیستم را تعریف کنیم که اگر سناریوی خروج را زدیم ، هم زمان با خاموش شدن کل چراغ ها و خاموش شدن ترموستات هوشمند، پرده های خانه نیز همگی به صورت اتوماتیک بسته شوند. این کار باعث می شود که کسی نتواند داخل منزل شما را ببیند و کسی نیز متوجه نمی شود که خانه شما خالی از سکنه است، بنا بر این احتمال دزدی نیز کاهش می یابد. دیگر لزومی ندارد که نگران باز گذاشتن پرده ها در هنگام ترک خانه باشید و آسودگی خاطر شما افزایش می یابد.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که تهیه و نصب پرده های برقی هوشمند را برای هوشمند سازی هر چه بیشتر خانه ی شما الزام آور می کند.

  • راحتی
  • امنیت
  • صرفه جویی در مصرف انرژی و آسایش
  • رعایت حریم خصوصی
  • افزایش ارزش خانه ی شما

راحتی با پرده برقی هوشمند

تمام تلاش انسانها از زمان های دور  کسب راحتی و آسودگی در محیط زندگی شان می باشد. یک پرده برقی هوشمند می تواند بسیاری از مشکلات باز و بسته کردن پرده ها ،کرکره های برقی و درب های کرکره ای را برطرف کند.در ی خانه هوشمند تمامی ریموت ها می تواند از طریق تلفن همراه یا تبلت خلاصه شود و شما از هر نقطه ای می توانید تمام پرده ها ، کرکره ها و در بهای کرکره ای را کنترل کنید.

پرده برقی

امنیت با استفاده از پرده برقی هوشمند

در سیستم هوشمند سازی شما علاوه بر پرده های برقی ،کرکره ها و درب های کرکره ای را نیز می توانید کنترل کنید. تا در صورت هر گونه تغییر در نبود مالک ساختمان، سیستم امنیت را فعال کنند و از ورود سارقان به داخل ساختمان جلوگیری کنند. همچنین با تجمیع سازی با سایر تجهیزات می توانند در سناریو های مختلف به کمک تمنیت ساختمان شما بیایند،مثلا در سناریو مسافرد با باز و بسته شودن در زمانهای متفاوت ، حضور افراد در ساختمان را شبیه سازی خواهد کرد.

صرفه جویی در مصرف انرژی و آسایش پرده برقی

پرده در ساختمان علاوه بر حفظ حریم خصوصی می توانی مناعی از تبادل دمایی در فصول مختلف سال باشد. همچنین با تجمیع سازی با سنسور شرایط محیط براحتی می تواند با دما خارج هماهنگ گردیده و در صرف جویی مصرف انرژی موثر باشد.این صرف جویی در فصول گرما با جلوگیری از تابش نور خورشید به داخل ساختمان و در فصول سرد سال با جلوگیری از خروج گرمای ساختمان به بیرون انجام می گیرد.

رعایت حریم خصوصی پرده برقی

با توجه به این موضوع که معماران در ساختمان های جدید; از درب و پنجره های به مراتب بزرگتر نسبت به قدیم جهت زیبایی نما استفاده می کنند و همچنین; تراکم ساخت و ساز نسبت به گذشته لازم می گردد که حریم خصوصی شما; نسبت ب گذشته بیشتر محافظت شود و با پرده های برقی هوشمند; این مشکل که دائما در حال باز و بسته کردن پرده باشید را مرتغع کرده; سیستم هوشمند ساختمان خود بر اساس بهترین حالت تنظیم گردید و از حریم خصوصی شما محافظت می نماید.

محافظت از اشعه های مضرپرده برقی

نور خورشید باعت فرسودگی تجهیزات موجود در ساختمان می گردد. همچنین; نور بیش از خود در برخی موارد مانع آرامش و استراحت ساکنین می گردد. در فصول گرم سال; تابش نور خورشید به داخل  ساختمان سبب می گردد; تا انرژی بیشتری جهت مطلوب کردن دمای داخل مصرف گردد. در صورتی که; پرده برقی به سیستم هوشمند متصل گردد همه موارد گفته شده در بالا; بصورت خودکار به آنچه مطلوب ماست تبدیل می گردد.

افزایش ارزش خانه ی شما با پرده برقی

پر واضح است که در هنگام خرید یک ساختمان امکانات ساختمان; در ارزش گزاری ساختمان بسیار موثر می باشند. طبیعا ساختمانی که از تجهیزات هوشمند; استفاده شده و ارزشی به مراتب بیشتر از یک ساختمان سنتی داشته به سریعتر به فروش خواهد رسید.

جمع بندی :

برای جایگزین کردن پرده برقی  با پرده های معمولی; می توان گفت یکی از معضلات پرده هایی با طول زیاد در ساختمان ها; باز و بسته کردن آن ها می باشد در صورتی که نخ کنترل پرده; سفت یا پاره شود در اکثر مواقع اشخاص از باز کردن یا بستن پرده منصرف می شوند.

و برخی مواقع به خاطر طول زیاد پرده ها اکثرا دسترسی به نخ کنترل پرده دشوار است ولی در نظر داشته باشید با استفاده از پرده برقی هوشمند با داشتن موتور برقی و ریل برقی تمام مشکلات حل شده و میتوانید به آسانی در هر مکان و موقعیتی که هستید پرده خود را فقط با لمس یک دکمه باز نمائید و از نور تابیده شده به فضا لذت ببرید. شرکت فنی مهندسی رامان هوشمند اصفهان با مشاوره در رابطه با سوالاتی از قبیل نحوه عملکرد پرده برقی هوشمند، چه پرده هایی قابلیت هوشمند شدن دارند و نحوه اجرا و نصب پرده های برقی به چه صورت می باشد از طریق صفحه تماس با ما اماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

برند های هوشمند سازی

محصولات خانه هوشمند ما سازگار با پروتکل های جهانی و بسیار مقرون به صرفه که علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، زیبایی و راحتی و همچنین زندگی در محیط بسیار امن را برای شما فراهم می کنند.محصولات خانه هوشمند ارائه شده توسط شرکت ما هر گونه ساختمان اعم از ساخته شده با بستر برق سنتی و یا ساختمان های در حال ساخت را پوشش می دهند. این محصولات در دو دسته باسیم و بی سیم توسط شرکت ما ارائه میگردند .


مشاوره رایگان تلفنی